HU
Technical

Magas hőmérsékletű szilikon maszkoló sapkák: 260°C folyamatos beégetési teljesítmény útmutató

A 260°C folyamatos hőterhelésre hitelesített magas hőmérsékletű szilikon sapkák védik a meneteket, furatokat és nyílásokat porfestés, eloxálás és e-coat beégetés során. Kérjen ingyenes mintát.

Különböző méretű magas hőmérsékletű szilikon maszkoló sapkák menetes csapok, furatok és nyílások védelmére fém alkatrészeken porfestés és eloxálás során

Mik azok a magas hőmérsékletű szilikon maszkolósapkák?

A magas hőmérsékletű szilikon maszkolósapkák rugalmas, hőálló burkolatok, amelyeket vulkanizált szilikongumiból öntenek – jellemzően 50–70 Shore A keménységgel –, és amelyek menetes csapokra, csavarokra, csatlakozókra, fúrt furatokra és egyéb szabadon lévő részekre illeszkednek, hogy megvédjék azokat a festéktől, portól, eloxáló vegyszerektől és galvanizáló oldatoktól a felületkezelési folyamatok során. Egy 260°C folyamatos üzemi hőmérsékletre hitelesített, rövid ideig akár 315°C-ot is elviselő magas hőmérsékletű szilikon maszkolósapka könnyedén túléli a standard porfestő kemence 180–200°C-os, 15–30 perces beégetési ciklusát, a 160–190°C-os e-coat beégetést, és kémiailag stabil marad a 15–25°C-os eloxáló fürdőkben. Mivel olvadás, degradáció vagy maradványanyag hátrahagyása nélkül bírják az ismételt hőciklusokat, a szilikon sapkák több tucat felületkezelési ciklusban újra felhasználhatók. Ez a hőtűrési tartalék, vegyszerállóság és újrafelhasználhatóság az oka annak, hogy magas hőmérsékletű szilikon maszkolósapkák jelentik az alapértelmezett maszkolási megoldást a bérfestők, porfestők, eloxálók és OEM felületkezelő sorok számára.

Miért fontos a 260°C-os minősítés a felületkezelésnél?

A maszkolósapkák legfontosabb specifikációja a folyamatos üzemi hőmérséklet, mivel ez határozza meg, hogy a sapka épségben túléli-e a felületkezelési folyamat hőhatását. Minden jelentősebb ipari bevonatolási folyamat eltérő hőprofillal rendelkezik:

  • Porfestés (szinterezés) kemencés beégetése: 180–200°C 15–30 percig. A sapkának meg kell tartania az alakját, rugalmasnak kell maradnia, és tisztán kell leválnia, miközben a porfesték megolvad, elterül és térhálósodik a környező felületeken.
  • E-coat (kataforézis) beégetés: 160–190°C, jellemzően 20–30 perc a beégető kemencében. Alacsonyabb, mint a porfestésnél, de még mindig messze meghaladja azt, amit a kommersz műanyagok elviselnek.
  • Eloxálás (anodizálás): 15–25°C-os fürdők. Itt nem a hő, hanem a kémia jelenti a kihívást. A sapkának ellen kell állnia a kénsavnak vagy krómsavnak duzzadás, oldódás vagy a fürdő szennyezése nélkül.
  • Galvanizálás: kb. 40–60°C közötti oldatok, amelyeknél a hőállóságnál ismét fontosabb a vegyszerállóság.

Egy 260°C folyamatos / 315°C rövid távú hőállóságú szilikon sapka nagyjából 60–80°C-os termikus biztonsági tartalékot nyújt a legforróbb szabványos beégetési ciklushoz képest. Ez a tartalék nem elméleti: a kemence forró pontjai, a függesztési pozíció és a kemence felfűtési csúcsai egy „200°C-os” porfestési ciklust rövid időre 220°C közelébe emelhetnek. Egy 260°C-ra hitelesített sapka lágyulás nélkül elnyeli ezeket a csúcsokat; egy 70–90°C-os PVC vagy nejlon sapka erre nem képes. A szilikon 50–70 Shore A keménysége azt is jelenti, hogy a sapka elég rugalmas marad ahhoz, hogy a kemence hőmérsékletén is tömítsen az összetett alkatrészgeometriákon, ahelyett, hogy rideggé válna és megrepedne az eltávolítás során.

Szilikon maszkoló sapka típusok és alkalmazásuk

A gyártók négy fő stílusban készítenek szilikon sapkákat, melyek mindegyikét specifikus maszkolási feladatra tervezték. A megfelelő profil kiválasztása csökkenti az illeszkedési hibákat, megakadályozza a festékköd beszivárgását és meghosszabbítja a sapka élettartamát.

Dóm sapkák félgömb alakú burkolatok, amelyek menetes csapok, csavarok vagy csövek végére illeszkednek. A lekerekített tető egyenletesen vezeti el a port, és bőséges bevezetési sugarat biztosít, ami megkönnyíti a felhelyezést és a lehúzást, még akkor is, ha a kezelő kesztyűben dolgozik a forró függesztőkeretnél. A dóm sapkák a legjobb választást jelentik a külső menetek, csővégek és éles peremek védelmére, amelyek egyébként összegyűjtenék a port, és utólagos tisztítást igényelnének. Mivel a dóm átmérője általában valamivel nagyobb, mint a sapka belső nyílása, a tapadás elvesztése nélkül tolerálja a kisebb menetátmérő-eltéréseket is.

Szabványos egyenes sapkák egységes hengeres furattal rendelkeznek, és olyan alkalmazásokhoz tervezték őket, ahol az alkatrész átmérője állandó. Az egyenes sapka a teljes mélységében tapad, ezért ez a preferált profil sima csapokhoz, csővégekhez és minden olyan elemhez, ahol maximális lehúzóerőre van szükség. Az egyenes sapkák méretezése a legegyszerűbb, mivel a belső átmérő a nyílástól a csúcsig állandó, és ez a típus érhető el leggyakrabban metrikus és hüvelyk alapú méretekben. Sok felületkezelő univerzális menetvédelemre használja őket, ahol a sapka a menetcsúcsokon fekszik fel.

Kúpos sapkák a nyitott szájtól a zárt vég felé szűkülnek, ami ékszerű szoros illeszkedést biztosít. Ahogy a kúpos sapkát egy csapra tolja vagy egy furatba helyezi, a növekvő feszülés rögzíti azt, így szorosabb tömítést hoz létre, mint az azonos névleges méretű egyenes sapka. A kúpos sapkák ideálisak a kereten vibráló vagy elmozduló alkatrészekhez, vízszintes maszkoláshoz, ahol a gravitáció lehúzhatná a laza sapkát, valamint olyan alkalmazásokhoz, ahol a hasonló alkatrészek közötti kismértékű méreteltérés miatt egyetlen sapkával kell lefedni egy kisebb mérettartományt. A kúposság önbeállóvá is teszi őket, így a kezelők gyorsabban helyezhetik fel őket a nagy volumenű sorokon.

Menetes furat sapkák teljes vagy részleges külső menetprofillal rendelkező dugó alakúak, menetes furatok, menetelt csatlakozók és szerelvények maszkolására tervezték őket, amelyeknek tisztának kell maradniuk a rögzítőelemek vagy szenzorok számára. A menetes furatzáró sapka becsavarodik a menetbe, kiszorítva minden olyan folyadékot, amely egyébként beszivárogna a menetemelkedésbe, és megvédi a menetcsúcsokat az ütődésektől és a bevonatfelhalmozódástól. A menetes furatzáró sapkák nélkülözhetetlenek az eloxálásnál és galvanizálásnál, ahol a menetes furatban rekedt oldat később kiszivároghat és korróziót okozhat, valamint a porszórásnál, ahol a furat száján áthidaló port manuálisan kellene eltávolítani.

Mind a négy stílus elérhető szabványos szilikon maszkoló sapkák kivitelben, színkódolt opciókkal, mint például a piros és az átlátszó szilikon, ami segít a felületkezelőknek az állványon lévő sapkaméretek gyors azonosításában, és távolról is megerősíthetik, hogy minden részlet le van fedve a sor indulása előtt.

Hőmérsékleti teljesítmény: Szilikon vs EPDM vs PVC

A maszkoló sapkákhoz használt anyagok nem felcserélhetők, és a különbség először a kemencében mutatkozik meg. Az egyes anyagok valós hőtűrési határainak ismerete megelőzi azt a klasszikus hibát, amikor a „gumisapka” kilágyul, megereszkedik vagy ráolvad a forró alkatrészre.

Szilikon egy duromer elasztomer, amely szénváz helyett szilícium-oxigén vázzal rendelkezik. Ez a szerkezet kiemelkedő hőstabilitást biztosít: folyamatos üzem 260°C-ig, rövid távú kitettség 315°C-ig, és alacsony hőmérsékleti rugalmasság körülbelül −55°C-ig. A szilikon nem olvad meg — rugalmasságát csak a névleges határértéket jóval meghaladó, tartós kitettség után veszíti el fokozatosan —, és ellenáll az ózonnak, az UV-sugárzásnak, valamint a legtöbb felületkezelő vegyszernek. Az 50–70 Shore A keménységi tartománya elég puha ahhoz, hogy a kényes menetek roncsolása nélkül tömítsen, de elég stabil ahhoz, hogy megtartsa alakját az eltávolítás során.

EPDM (etilén-propilén-dién monomer) egy kiváló általános célú elasztomer, jó időjárásállósággal és megfelelő vegyszerállósággal, de folyamatos üzemi hőmérséklete csak 130–150°C körül van, gyakorlati rövid távú maximuma pedig 175°C közelében. Ez az EPDM-et határesetnek teszi a 180–200°C-os porszórásos beégetési ciklusokhoz: egyetlen ciklust még túlélhet, de a gumi felkeményedik, a felülete berepedezik és lebomlik egy-két beégetés után, az alkatrészről való leválasztás pedig fokozatosan nehezebbé válik. Az EPDM jobban megfelel az alacsony hőmérsékletű galvanizálási és eloxálási alkalmazásokhoz, ahol az alacsonyabb költsége előnyt jelent, és a hő nem korlátozó tényező.

PVC (polivinil-klorid) egy hőre lágyuló műanyag, amely 70–80°C körül drasztikusan kilágyul, és jóval a kemence beégetési hőmérséklete alatt bomlani kezd — elszíneződik és klóralapú bomlástermékeket bocsát ki. A PVC sapkák nem használhatók porszóró vagy e-coat kemencékben, pont. Gyakran tartalmaznak lágyítókat is, amelyek vándorolhatnak az alkatrész felületére, olyan szennyeződésréteget hagyva maguk után, amely gátolja a későbbi bevonatok tapadását. A PVC csak alacsony hőmérsékletű maszkoláshoz, például festéshez vagy környezeti hőmérsékletű galvanizáláshoz használható, ahol alacsony ára indokolja az egyszeri használatot.

A gyakorlati következtetés: ha a folyamat tartósan megközelítőleg 150°C felett zajlik, a szilikon nem prémium opció, hanem a minimálisan szükséges anyag. A termikus adatokat az alábbi összehasonlító táblázat foglalja össze. A szilikon tulajdonságainak kombinációja magából az anyagból adódik, a teljes szilikon anyagprofilt a keménységre, nyúlásra és vegyszerállóságra vonatkozó részletekért tekintheti meg.

Szilikon maszkoló sapkák méretezése

A méretezési hibák a maszkolási hibák leggyakoribb okai, és szinte mindig elkerülhetők. A szabály egyszerű: az alkatrészt mérje, ne a sapkát. A sapka méretét a belső átmérő (ID) határozza meg, ez a méret rögzül az alkatrészen. A sapka ID-jét a maszkolandó elem külső átmérőjéhez (OD) kell igazítani, kismértékű szoros illesztést biztosítva.

A külső menetekhez, a kritikus méret a menet külső átmérője — a menetcsúcsok közötti legnagyobb átmérő. Egy olyan sapka, amelynek ID értéke valamivel kisebb a menet külső átmérőjénél (jellemzően 0,2–0,5 mm-rel vagy 0,008–0,02 inch-csel kisebb), ráfeszül a menetcsúcsokra és belekapaszkodik a menettőbe, így biztos tömítést hoz létre. Ha a sapka ID értéke nagyobb, mint a menet külső átmérője, a sapka lötyög, a bevonat beszivárog alá, és a maszkolás hatástalanná válik.

A(z) sima tőcsavarok, csövek és nyílások, a sapka ID-jét igazítsa a munkadarab mért OD-jához. Furatok esetén az egyenértékű választás egy olyan sapka vagy dugó, amelynek OD-ja megegyezik a furat ID-jével; egy enyhe túlfedés biztosítja a tömítést, de a túlzott szoros illesztés a vékony falú vagy törékeny részeken deformálhatja az alkatrészt, vagy megnehezítheti az eltávolítást.

A gyártók a sapkaméreteket közzéteszik mind metrikus milliméterben (mm) és angolszász hüvelykben (inch), és egy minőségi termékkínálat mindkét rendszerben ugyanazokat a névleges méreteket kínálja. Ha menet specifikáció alapján dolgozik, alakítsa át a menetméretet a külső átmérőre – például egy M6 menet külső átmérője 6 mm, egy M8 meneté 8 mm, egy 1/4-20 meneté pedig 0,25 inch (6,35 mm). Ezután válasszon egy olyan sapka ID-t, amely egy hajszálnyival kisebb ennél az értéknél. Ne hagyatkozzon kizárólag a menet megnevezésére, mert a menetsorozatok (durva vs. finom) azonos külső átmérővel rendelkeznek.

Két gyakorlati ellenőrzés megelőzi a leggyakoribb méretezési hibákat:

  1. Mérjen tolómérővel, ne vonalzóval, a munkadarab legszélesebb pontján. A menetcsúcsok, a hegesztési sorják és a sorjázási maradékok mind befolyásolják azt a valós átmérőt, amelyet a sapkának meg kell fognia.
  2. Vásároljon méretező készletet vagy kérjen egy kis méretválasztékot a névleges méret körül. Egy határesetnek számító illesztésű sapka máshogy viselkedik egy forró alkatrészen, mint a munkapadon lévő hideg darabon, így a mérettartomány ellenőrzése a szériagyártási mennyiség megrendelése előtt időt és selejtes alkatrészeket takarít meg.

Kétség esetén a felületkezelő üzem számára a legbiztonságosabb megközelítés a mérsékelt szoros illesztés választása, és annak megerősítése egy próbaüzemmel a tényleges kemenceciklus során. A mi szilikon maszkoló sapka választék metrikus és hüvelyk méretezésben is elérhető raktárról, lefedve a menetes és sima felületek teljes skáláját.

Újrafelhasználási gazdaságosság és ciklusonkénti költség

Egy maszkoló sapka valódi költsége nem a vételár, hanem a használatonkénti költség, amely az árat elosztja a sapka által túlélt felületkezelési ciklusok számával. Itt válik a szilikon gazdaságossága meggyőzővé a magasabb egységár ellenére.

Egy eldobható PVC sapka, amely harmadannyiba kerül, mint egy szilikon sapka, de egyetlen ciklus után kidobják, ciklusonként drágább, mint egy 30–50 ciklust kibíró szilikon sapka. Egy tipikus, 200°C-os beégetéssel működő porszóró soron a magas hőmérsékletnek ellenálló szilikon sapkák általában több tucat ciklust bírnak ki, mielőtt a kezelő a rugalmasság elvesztését, felületi repedezést vagy az illesztés lazulását észlelné. Még egy óvatos, 20 használható ciklussal számolt becslés is a szilikon ciklusonkénti költségét az egyszer használatos alternatívák töredékére teszi, ha figyelembe vesszük az újra-maszkolás elmaradásából adódó munkaerő-megtakarítást és a hibás maszkolás miatti utómunka csökkenését is.

A sapka árán túl az újrafelhasználási gazdaságosság négy rejtett megtakarítást tartalmaz:

  • Újra-maszkolási munkaerő: egy többször használatos sapka, amely a tartón marad a betöltés, bevonatolás, beégetés és lehűlés során, teljesen szükségtelenné teszi az eltávolítási és újbóli felhelyezési lépést.
  • Utómunka és selejt: a kemencében meghibásodó sapka – amely megereszkedik, megolvad vagy az alkatrészhez sül – kényszerű eltávolítást, újra-maszkolást és egy második, teljes költségű folyamatot tesz szükségessé.
  • Készletezési és rendelési költségek: a kevesebb megrendelt fogyóeszköz kevesebb beszerzési rendelést, kisebb tárolási igényt és kevesebb gyártósori készlethiányt jelent.
  • Környezetvédelmi ártalmatlanítás: a szilikon sapkák kevesebb technológiai hulladékot termelnek, mint az egyszer használatos PVC, ami fontos a hulladékcsökkentési célokat kitűző felületkezelők számára.

A gyártósori ciklusonkénti költség kiszámításához: vegye az egységárat, adja hozzá a ciklusonkénti kezelési munkaköltséget, ossza el a várható élettartammal, és hasonlítsa össze az anyagokat. Minden olyan folyamatnál, ahol a kemencés beégetési hőmérséklet 150°C felett van, szinte mindig a szilikon a kifizetődőbb, és a különbség a termelés volumenének növekedésével tovább nő. A legnagyobb volumenű műveletek esetén érdemes a gyártótól bekérni az adott folyamatra – porszórás, eloxálás, e-coat vagy galvanizálás – vonatkozó élettartam-adatokat, így a vásárlás előtt modellezheti a gazdaságosságot.

Alkalmazási útmutató folyamatok szerint

Porszórás

A porszórás a maszkoló sapkák számára a legnagyobb igénybevételt jelentő termikus alkalmazás, mivel a kemencés beégetési hőt a por becsapódásának mechanikai koptató hatásával ötvözi. A sapkáknak ki kell bírniuk a 180–200°C-os beégetést 15–30 percig, meg kell tartaniuk pozíciójukat, miközben az alkatrészek a konvejoron haladnak, majd tisztán le kell válniuk, amikor a kezelő lehúzza őket a még meleg alkatrészről. A szilikon 260°C-os folyamatos hőtűrése bőséges tartalékot jelent, 50–70 Shore A rugalmassága pedig stabilan a tartón tartja a sapkát a konvejor vibrációja ellenére is. A dóm és egyenes sapkák a menetes szárakat és csővégeket védik; a kúpos sapkák a vízszintes szárakhoz ideálisak, ahol a gravitáció nehezíti a rögzítést. Azoknak a porszóróknak, akik teljes maszkolási stratégiát keresnek, ajánljuk a porszórási maszkolási útmutatónkat.

Eloxálás

Az eloxálás alacsony hőmérsékleten történik — a fürdők 15–25°C-osak —, így a hibaforrás kémiai, nem pedig termikus jellegű. A kénsavas eloxáló fürdők, és különösen a kemény eloxáló elektrolitok megtámadják a hagyományos gumikat, és a kioldódott lágyítószerekkel szennyezhetik a fürdőt. A szilikon inert az eloxálási folyamat során, megtartja méreteit a savban, és — ami kritikus — nem bocsát ki anyagot a fürdőbe, így védi az alkatrészt és a tartály vegyszerösszetételét is. A menetes furatokhoz való sapkák itt elengedhetetlenek: a menetes furatba beszivárgó oldat a tömítés során kifolyik, és hetekkel később fehér korróziós foltosodást okoz. A szilikon sapkák az eloxálást követő forró vizes tömítési lépésnek (jellemzően 90–100°C) is ellenállnak, így nincs szükség az újra-maszkolásra a fürdő és a tömítés között. A mi eloxálási alkalmazási oldal részletesebben tárgyalja a felfüggesztési és maszkolási stratégiát.

E-bevonatolás

Az E-bevonatolás egyedi, mivel az alkatrészt teljesen bemerítik egy vizes festékfürdőbe, majd 160–190°C-on kiégetik. A sapkáknak elég szorosan kell tömíteniük ahhoz, hogy távol tartsák a fürdőt a menetektől és a zsákfuratoktól, miközben ki kell bírniuk az utólagos beégetést. A szilikon pozitív interferencia-tömítése és 260°C-os hőállósága teszi alapértelmezett választássá az e-coat maszkoláshoz. Az egyenes és kúpos sapkák külső felületekhez alkalmasak, míg a menetes furatsapkák megakadályozzák, hogy a vizes bázisú fürdő folyadékot ejtsen csapdába a menetes részekben – a beszorult e-coat folyadék rosszul ürül ki, és egy nem kikeményedett réteget hagy maga után, amely szennyezi a végső beégetést.

Galvanizálás

A galvanizáló fürdők 40–60°C-on működnek, erős savas, lúgos vagy cianidos vegyszerekkel, a leválasztandó fémtől függően. A szilikon ellenáll ezeknek az oldatoknak, és egyes műanyagokkal ellentétben nem szívja magába a fürdő vegyszereit, így azok később, az öblítés vagy szárítás során nem szivárognak vissza az alkatrészre. Szelektív galvanizálásnál – ahol az alkatrésznek csak egy területét kell bevonni – a kúpos sapka biztosítja a legszorosabb gátat a fürdő bejutása ellen. Mivel a galvanizálás alacsonyabb hőmérsékletű, a kizárólag galvanizáláshoz használt szilikon sapkák élettartama igen hosszú lehet, gyakran több száz ciklust is kibírnak a csere előtt.

Gyakori felületkezelési folyamatok áttekintése

TulajdonságSzilikon sapkákEPDM sapkákPVC sapkák
Folyamatos üzemi hőmérséklet260°C130–150°C~70°C
Rövid távú csúcshőmérséklet315°C~175°C100°C alatt deformálódik
Porfestés kikeményítése (180–200°C)Igen; újrafelhasználhatóHatáreset; egyszeri használatNem
E-coat beégetés (160–190°C)Igen; újrafelhasználhatóKockázatos; degradálódikNem
Anodizáló fürdő (15–25°C)Kiváló ellenállásMegfelelő; lágyító kockázata
Galvanizáló fürdők (40–60°C)Kiváló ellenállásMegfelelő
Shore A keménység50–70~60–70Kemény; hidegben rideg
Maradvány az alkatrészenNincsLehetséges kiválásLágyító filmréteg
ÚjrafelhasználhatóságMagas (több tucat ciklus)Alacsony–közepesEgyszer használatos
Relatív egységárKözepes–magasAlacsonyNagyon alacsony
Ciklusonkénti költség (hőfolyamatok)LegalacsonyabbMagasLegmagasabb

Gyakran Ismételt Kérdések

Mi a szilikon maszkoló sapkák maximális üzemi hőmérséklete? A magas hőmérsékletű szilikon maszkoló sapkák 260°C-os folyamatos üzemre hitelesítettek, rövid távú hőmérsékleti csúcsokkal 315°C-ig. Ez az érték kényelmes biztonsági tartalékkal lefedi a szabványos, 180–200°C-os, 15–30 perces porszórásos beégetést és a 160–190°C-os e-coat beégetést is.

Újrafelhasználhatók a szilikon maszkoló sapkák? Igen. A szilikon sapkákat rutinszerűen több tucat felületkezelési ciklushoz használják fel újra. Egy tipikus 200°C-os porszórási művelet során a szilikon sapka számos ciklust kibír, mielőtt a kezelő a rugalmasság csökkenését vagy a szorítás gyengülését észlelné, így a ciklusonkénti költség alacsonyabb, mint az egyszer használatos PVC vagy EPDM esetében.

Hogyan válasszak a domború sapka, az egyenes sapka és a kúpos sapka közül? Használjon domború sapkát tőcsavarokhoz, csavarokhoz és csővégekhez, ahol fontos a könnyű felhelyezés és eltávolítás. Használjon szabványos egyenes sapkát állandó átmérőjű elemekhez, amelyeknél maximális tapadásra van szükség a sapka teljes mélységében. Használjon kúpos sapkát, ha szorosabb ékes tömítésre van szükség, ha az alkatrészek vibrálnak, vagy ha az alkatrészek között kisebb méretbeli eltérések vannak.

Biztonságosak a szilikon sapkák az eloxálási és galvanizálási vegyszerekhez? Igen. A szilikon kémiailag semleges a kénsavas eloxáló kádakban, a galvanizáló elektrolitokban és az eloxálás utáni forró vizes tömítési fázisban. Nem duzzad meg, nem oldódik fel, és nem bocsát ki lágyítószereket a fürdőbe, így védi az alkatrészt és a kád vegyszerösszetételét is.

Hagynak a szilikon maszkoló sapkák maradványt az alkatrészen? Nem. A megfelelően kiválasztott és a hőmérsékletnek megfelelő szilikon sapkák az eltávolítás után nem hagynak maradványt az alkatrészen. Ez kulcsfontosságú előny a PVC-vel szemben, amelynek lágyítói kiválhatnak az alkatrész felületére, valamint a túlhevített EPDM-mel szemben, amely felületi filmréteget hagyhat maga után.

Kérjen ingyenes mintát a megrendelés előtt

Mivel a sapka illeszkedése, élettartama és kémiai kompatibilitása az Ön egyedi alkatrészgeometriájától és a folyamat hőmérsékletétől függ, javasoljuk a valós alkatrészekkel történő ellenőrzést a szériamennyiség megrendelése előtt. Kérjen ingyenes mintát a szükséges típusú és méretű magas hőmérsékletű szilikon maszkoló sapkákból – adja meg az alkatrész méreteit (menetméret vagy tőcsavar/nyílás OD), a felületkezelési eljárást (porszórás, eloxálás, e-coating vagy galvanizálás) és a kemence beégetési hőmérsékletét. A határérték-átmérőkhöz illeszkedő mintákat biztosítunk, így a sorozatgyártás előtt ellenőrizheti a szoros illeszkedést a tényleges alkatrészeken, a valós kemenceciklus során. Vegye fel velünk a kapcsolatot még ma a mintákért, és mérnökeink segítenek kiválasztani a megfelelő sapkatípust, mérettartományt és színkódot az Ön maszkolási folyamatához.

Segítségre van szüksége a projektjéhez? Kérdezze mérnökeinket.

Küldjön rajzokat, méreteket, anyagot, környezeti vagy üzemi körülményeket, és segítünk a megfelelő specifikáció meghatározásában.

Optional: up to 5 files, 10 MB combined (PDF, photos, CAD, ZIP). For larger packages, submit the form first, then email your files.